Komentář k budoucnosti rozvozu jídel

Původně jsem reagoval na komentář k Pizzatime, ale nakonec jsem se trošku rozepsal…

Včera vyšla (asi) tisková zpráva o vstupu Slevomat Group Ventures do Pizzatime.cz. Zaregistroval jsem 3 reakce – u Michala Hardyna, u Schickelgrubera a nakonec trochu naštvanou reakci skromného kluka, který svůj příspěvek později smazal.

Miton se na vstup do tohoto byznysu připravuje pravděpodobně delší dobu, vloni spustil hodnocení restaurací hele.cz. A je to poměrně logický krok – Slevomat prodá voucher, Pizzatime vyřídí objednávku (ať booking nebo donášku), Hele to celé zrecenzuje.

Ke komentáři:

Problem pizzatime.cz je v tom, ze to vytvari lide, kteri nemaji zkusenosti z pohledu majitele delivery byznysu (jako restaurace). Dalsi slabinu celeho konceptu vidim v tom, ze pokud je podnik lokalne uspesny, tak si muze za celkem nizkou jednorazovou castku nechat udelat online delivery sam a nemusi dlouhodobe platit desatek dalsimu subjektu. Na vyznamnejsi marketingovy prinos pizzatime neverim (tj. ze pizzatime privede nove zakazniky, kteri doposud dany podnik neznali). Spis je to tak, ze pizzatime.cz obsluhuje za desatek jiz stavajici zakazniky daneho podniku, coz je pro majitele koncept dost na hovno. Ale vetsina hospodskych jsou paka, takze je dost mozne, ze to sezerou stejne tak jako zerou pro gastro byznys totalne nevyhodny Slevomat koncept.

Jeste bych dodal, ze efektivni marketing restauraci a rozvozu funguje uplne jinak nez si mysli chlapci z pizzatime a ze slevomatu.

Na druhou stranu se majitelé restaurací mohou soustředit na to, co umí – provozovat restauraci a nemusí vymýšlet návrh a vývoj systému. Prostě jen použijí funkční řešení. Navíc, až zjistí, že Pepa od naproti má taky ten pizzatime, řekne mu to pár zákazníků, přijde obchoďák s pěknou brožurkou, tak do toho půjdou taky.

Určitě tu ale existuje prostor i pro firmy, které přijdou s řešením na míru – booking systém, web, mobilní aplikace. Ale tomu bude scházet důležitá část – komunita.

Každopádně až se to rozjede, můžeme čekat, jak si brečící restauratéří stěžují, že si lidé kupují lahváče v Lidlu, od nich si nechají přivést jídlo (možná se slevou na Slevomatu), jim klesají tržby a jediný, kdo vydělává jsou zprostředkovatelé. Jako nyní brečí hoteliéři, že je slevové servery berou na hůl. Těžko se pak bude vystupovat z koloběhu pozitivních recenzí na Hele a komunity na Pizzatime. Je to stejné jako recenze eshopů ne Heurece.

Já osobně objednávání jídla po netu fandím a těším se, až si u nás na maloměstě objednám donášku z mobilní aplikace. A restauratéři? Chytří to chytnou za pačesy a ti méně zkušení zase trochu prodělají…

4 komentáře on "Komentář k budoucnosti rozvozu jídel"


 1. Já myslím že tomuhle konceptu chybí jedna záležitost – aby se mohl restauratér soustředit jen na to co dělá dobře= vaří, tak by pizzatime, nebo někdo jiný měli nabízet i ty delivery služby, protože když už si ta restaurace zajistí delivery tak už to pro ní nemá smysl, ale jako komplexní balíček “my vám zajistíme zákazníka, vy nám to jen předáte a doručíme mu to” by to mohlo mít smysl

  Odpovědět

 2. Zajímavý rozbor a pohled, pro zákazníka je to super věc, už jsem několikrát z pizzatime objednával a to žiju v maličkém olomouci. O výhodnosti konceptu pro restaurace se dá polemizovat.

  Odpovědět

 3. Taking in practices consult with the best way you try to eat – the categories of
  food items and drink you take in, the portion measurements, the frequency of meals, and
  time of working day you consume them. Being familiar with your very own consuming behavior is the first step
  to having Charge of your health and enhancing your
  diet program. However, a lot of people might learn that their consuming practices have grown to be harmful, and recognizing and switching these patterns is critical.
  Unhealthy taking in patterns may possibly contain skipping
  foods, overeating, counting on diet capsules, binge consuming,
  or psychological consuming.

  Diet program pills are a popular way to lose excess weight,
  but they don’t seem to be advised to be a Key Software for weight
  loss. Several diet tablets is often addictive and may result
  in A selection of health problems, such as panic and insomnia.
  In addition, eating plan tablets never provide any from the
  essential nutrients that the human body demands, and sometimes tend not to
  present the long-time period results that wholesome taking in patterns can provide.

  Therefore, it is important to seek Experienced suggestions in advance of using
  eating plan tablets and to contemplate different ways to improve your eating plan.

  If you’re thinking that you may have harmful consuming behavior, it is crucial
  to hunt support from a healthcare Experienced.
  A nutritionist or dietitian will let you produce a wholesome feeding on program
  and supply assistance on approaches that may help you persist with
  it. Moreover, assist from family and friends might be invaluable in supporting you make healthier choices and
  identify triggers for unhealthy ingesting designs. With the right assistance and
  assistance, you can make lasting improvements on your feeding on patterns and improve your
  Total overall health.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *